Twój hotel posiada szeroką ofertę rozrywkową?

program do obsługi hotelu

Turystyka stale się rozwija, z czego dobrze zdają sobie sprawę ludzie przedsiębiorczy. Powstaje coraz więcej hoteli, a także kwater prywatnych do wynajęcia, przez co konkurencja z roku na rok staje się większa. Aby wyróżnić się na rynku i zdobywać coraz więcej klientów, hotelarze wprowadzają udogodnienia dla wymagających gości. Pole golfowe czy SPA stanowi atrakcyjny dodatek dla gości hotelowych. Jednak poszerzanie oferty rozrywkowej wiąże się z większą odpowiedzialnością. Aby praca hotelu przebiegała sprawnie, należy się do tego odpowiednio przygotować. Należy stworzyć program do obsługi hotelu.

Program do obsługi hotelu

Sprawny system zarządzania hotelem wymaga użycia odpowiednich narzędzi, które ułatwią pracę. Właściwe oprogramowanie pozwoli nie tylko usprawnić proces przyjmowania gości, ale także kompleksowo zarządzać ośrodkiem. Za pomocą profesjonalnego systemu można mieć dostęp do szeregu funkcji umożliwiających sprawną obsługę gości i ich rozliczanie, zarządzanie rezerwacjami, polityką sprzedaży, pracownikami i różnego typu dokumentami.

Wybór oprogramowania dla hotelu powinien opierać się na możliwościach systemu. Ma to ogromne znaczenie dla efektywności pracy całego zespołu. Posiadając hotel, który zapewnia szeroką ofertę rozrywkową, trzeba mieć możliwość łatwego zarządzania każdym aspektem pracy.

Hotelowe SPA

Hotele wzbogacone o strefę SPA cieszą się coraz większą popularnością. Wypoczynek w nich stanowi świetne oderwanie się od codzienności, umożliwiając relaks i zadbanie o siebie. Posiadanie w ofercie SPA pozwala na przyciągnięcie nowej grupy klientów. Aby wszystkim sprawnie zarządzać, warto wybrać program do obsługi hotelu, który będzie zaopatrzony w odpowiednie funkcje.program do obsługi hotelu

Bez względu na to, czy jest to mała sala czy cały kompleks z basenami i grotami solnymi, strefa SPA wymaga odpowiedniego zarządzania. Potrzebny do tego jest system hotelowy, który poradzi sobie z rezerwacjami różnych atrakcji, takich jak sauny, gabinety masażu czy różnych zabiegów odnowy biologicznej. Trzeba także zarządzać cenami poszczególnych zabiegów, promocjami czy zniżkami dla stałych bywalców. Przydatna jest także możliwość różnorodnego rozliczania – paragon lub faktura, obciążenie rachunku bankowego – z uwzględnieniem dokonanej przedpłaty i przysługującego rabatu.

Zarządzanie polem golfowym

Bardziej wymagający klienci oczekują większych udogodnień w hotelu. Dlatego coraz częściej przy hotelach powstają pola golfowe. Ma to niewątpliwie duży wpływ na przyciągnięcie klientów, ponieważ stanowi dodatkową atrakcję. Jednak dla właścicieli hoteli jest to także dodatkowa odpowiedzialność.

Na szczęście z pomocą przychodzi program do obsługi hotelu. Dzięki odpowiedniemu modułowi, można w łatwy sposób zarządzać polami golfowymi. System pomoże obsługiwać rezerwacje pól, a także karty członkowskie gości. Ponadto możliwości tego typu oprogramowania pozwalają na dbanie o aktualizację bazy klientów czy ewidencję członków klubu. Dodatkowo będziemy mieć możliwość kontroli wypożyczalni sprzętu niezbędnego golfistom a nawet możliwość prowadzenia sprzedaży na przykład artykułów spożywczych.

Wynajem sali konferencyjnych

Wiele hoteli posiada sale konferencyjne czy bankietowe, które można wynająć. Jest to kolejny dobry pomysł na urozmaicenie oferty hotelowej. Oprogramowanie do obsługi hotelu pomoże sprawnie zarządzać rezerwacjami takich sal. Pomoże także w przygotowaniu imprezy od początku do końca, umożliwiając koordynację pracy personelu. Ponadto z jego pomocą z łatwością powiadomisz zainteresowane osoby o ciekawych wydarzeniach i promocjach, a także rozliczysz koszty.

Dzięki sprawnej pracy systemy dla hoteli, można zapewnić gościom obsługę na najwyższym poziomie. Zadowoleni goście z pewnością chętnie wrócą do takiego hotelu i polecą go innym.