Dlaczego tak mało hoteli nie akceptuje zwierząt?

Wyjazd na wakacje wiąże się nie tylko z pomysłem gdzie jechać, co zabrać i kiedy, ale coraz częściej trzeba zadać sobie pytanie, gdzie zostawić psa? Wziąć go ze sobą, może u rodziny, a w ostateczności hotel dla zwierząt. Decydując się na psa trzeba pamiętać, że nie jest to zabawka i trzeba będzie się nim zajmować przez około 15 lat. Bardzo często ludzie wychodzą z założenia, że pies ma robić co się mu każe i jeśli ktoś teraz jest zajęty i pies przychodzi z zabawką i piszczy, to trzeba go skrzyczeć. Niestety jest to błędne myślenie i on tak samo jak ludzie potrzebuje uwagi. Niestety pies sam nie poprosi, bo nie potrafi mówić i musi robić to w jakiś inny sposób. W tym tekście zostanie pokazane, dlaczego warto zabrać psa ze sobą i dlaczego coraz mniej hoteli nie akceptuje zwierząt.

Dlaczego hotel miałby nie przyjąć zwierzęcia?

Bardzo dużo osób uważa to za oczywistość, że hotel przyjmuje psa i nie ma w tym nic dziwnego. Jednak trzeba także mieć na uwadze, to że właściciel psa w hotelu nie będzie się tak samo nim zajmował, jak w domu. Jeśli w mieszkaniu pies ma zabronione wchodzenie na łóżko, to w hotelu już może. Pies wróci ubrudzony z dworu, to najlepiej żeby wytarł się w narzutę na łóżko albo firanę. Niestety, ale ludzie wychodzą z założenia, że jeśli płacę za pokój i nie jest to moje, to nic się nie stanie jeśli będzie pobrudzone. Warto także wspomnieć o tym co pies zostawi po sobie. Będą to włosy, a także zapach, który paru osobom może przeszkadzać. Doczyszczenie pokoju po psie graniczy praktycznie z cudem i następna osoba, która będzie miała tam rezerwację może złożyć z tego powodu reklamację. Następnym ważnym aspektem jest także atak psa na przypadkową osobę, bo co się stanie, jeśli pies ugryzie jakieś dziecko? Opinia o inteligentnym hotelu pójdzie w świat i może się on liczyć z mniejszym popytem na swoje pokoje. Niestety nie zawsze oprogramowanie dla hoteli jest dostosowane dla osób ze zwierzętami, a zamiana tego wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Dlaczego hotel miałby przyjąć zwierzaka?

Jest to dla hotelu bardzo dobra reklama. W dzisiejszych czasach bardzo często zwierzęta są pokazywane jako bite, zaniedbywane i hotel, który przyjmuję je z właścicielami może zdobyć uznanie w oczach wielu osób. Następny aspekt to regulaminy, które pozwalają na większą swobodę dla hotelu. Jeśli ktoś nie stosuje się do regulaminu, to może zostać usunięty z pokoju lub będzie musiał zapłacić karę. Takie podejście jest dobre wśród nieodpowiedzialnych właścicieli, którzy muszą zwracać większą uwagę na swojego pupila. Następne udogodnienie to oprogramowanie dla hoteli, które pozwala na zaznaczenie w systemie, które pokoje będą ze zwierzętami, tak żeby można było osoby uczulone zameldować w innym miejscu hotelu. Także oprogramowanie przydaje się, jeśli w tym samym czasie będzie więcej niż jeden czworonóg w hotelu, to warto żeby nie było blisko siebie, ponieważ jeśli jeden zacznie szczekać, to inne pójdą w jego ślady i może to zakłócić spokój innym osobom zameldowanym.

Wszystkie wyżej wymienione czynniki wpływają na politykę zameldowania zwierząt w hotelu. Firma musi sama zdecydować co jest dla niej lepsze i czy warto ryzykować pogryzione krzesła i firanki dla większej ilości odwiedzających i lepszej opinii wśród ludzi. Oprogramowanie dla hoteli musi być dostosowane dla osób ze zwierzętami, tak żeby zapobiec problemom klientów. Trzeba pamiętać, że branie psa na wyjazd łączy się z większą ilością czasu spędzoną właśnie z nim, a nie w restauracjach. Branie psa jest to dość odpowiedzialna decyzja i ludzie powinni się cieszyć, że coraz więcej hotelu ma w swojej ofercie pokoje z czworonogiem. Zazwyczaj, także obsługa jest bardzo pomocna i zdarzają się sytuację, w których pies zostaje wyprowadzony przez tragarza hotelowego. Dla niego jest fajna odskocznia od codziennych obowiązków, a klient jest usatysfakcjonowany.