Dlaczego tak dużo hoteli nie akceptuje zwierząt?

hotele

Wyjazd na wakacje wiąże się nie tylko z pomysłem gdzie jechać, co zabrać i kiedy, ale coraz częściej trzeba zadać sobie pytanie, gdzie zostawić psa? Wziąć go ze sobą, może u rodziny, a w ostateczności hotele dla zwierząt. Decydując się na psa trzeba pamiętać, że nie jest to zabawka i trzeba będzie się nim zajmować przez około 15 lat. Bardzo często ludzie wychodzą z założenia, że pies ma robić co się mu każe i jeśli ktoś teraz jest zajęty i pies przychodzi z zabawką i piszczy, to trzeba go skrzyczeć. Niestety jest to błędne myślenie i on tak samo jak ludzie potrzebuje uwagi. Niestety pies sam nie poprosi, bo nie potrafi mówić i musi robić to w jakiś inny sposób. W tym tekście zostanie pokazane, dlaczego warto zabrać psa ze sobą i dlaczego coraz mniej hoteli nie akceptuje zwierząt.

Dlaczego hotel miałby nie przyjąć zwierzęcia?

Bardzo dużo osób uważa to za oczywistość, że hotel przyjmuje psa i nie ma w tym nic dziwnego. Jednak trzeba także mieć na uwadze, to że właściciel psa w hotelu nie będzie się tak samo nim zajmował, jak w domu. Jeśli w mieszkaniu pies ma zabronione wchodzenie na łóżko, to w hotelu już może.

Pies wróci ubrudzony z dworu, to najlepiej żeby wytarł się w narzutę na łóżko albo firanę. Niestety, ale ludzie wychodzą z założenia, że jeśli płacę za pokój i nie jest to moje, to nic się nie stanie jeśli będzie pobrudzone. Warto także wspomnieć o tym co pies zostawi po sobie. Będą to włosy, a także zapach, który paru osobom może przeszkadzać.

Doczyszczenie pokoju po psie graniczy praktycznie z cudem i następna osoba, która będzie miała tam rezerwację może złożyć z tego powodu reklamację. Następnym ważnym aspektem jest także atak psa na przypadkową osobę, bo co się stanie, jeśli pies ugryzie jakieś dziecko? Opinia o inteligentnym hotelu pójdzie w świat i może się on liczyć z mniejszym popytem na swoje pokoje. Niestety nie zawsze hotele są dostosowane dla osób ze zwierzętami, a zamiana tego wiąże się z dodatkowymi kosztami.

hotele

Dlaczego hotel miałby przyjąć zwierzaka?

Jest to dla hotelu bardzo dobra reklama. Kolejnym aspektem są regulaminy, które pozwalają hotelowi na większą swobodę. Jeśli ktoś nie stosuje się do regulaminu, to może zostać usunięty z pokoju lub będzie musiał zapłacić karę. Takie podejście jest dobre wśród nieodpowiedzialnych właścicieli, którzy muszą zwracać większą uwagę na swojego pupila. Następne udogodnienie to oprogramowanie dla hoteli. Które pozwala na zaznaczenie w systemie, które pokoje będą ze zwierzętami. Tak żeby można było osoby uczulone zameldować w innym miejscu hotelu. Także oprogramowanie przydaje się, jeśli w tym samym czasie będzie więcej niż jeden czworonóg w hotelu. To warto żeby nie było blisko siebie, ponieważ jeśli jeden zacznie szczekać. To inne pójdą w jego ślady i może to zakłócić spokój innym osobom zameldowanym.

Wszystkie wcześniej wymienione czynniki wpływają na politykę przyjmowania zwierząt w hotelu. Firma musi samodzielnie zdecydować, co jest dla niej korzystniejsze i czy warto ryzykować uszkodzone krzesła i firanki. Ze względu na większą liczbę odwiedzających i lepszą opinię wśród klientów. Hotele muszą dostosować się do potrzeb osób podróżujących ze zwierzętami, aby uniknąć problemów z klientami.

Należy pamiętać, że podróżowanie z psem oznacza więcej czasu spędzonego z nim. A niekoniecznie w restauracjach. Decyzja o zabraniu psa na wyjazd jest odpowiedzialna. I ludzie powinni cieszyć się, że coraz więcej hoteli oferuje pokoje przyjazne czworonogom. W większości przypadków obsługa jest również bardzo pomocna, zdarzają się sytuacje, w których pracownik hotelu wyprowadza psa na spacer. Dla personelu jest to miłe odstępstwo od codziennych obowiązków, a klient jest zadowolony.

Decydując się na wakacje z czworonożnym przyjacielem, warto wybrać miejsce, które spełni oczekiwania zarówno właścicieli, jak i ich pupili; hotel w Katowicach jest doskonałym przykładem obiektu przyjaznego zwierzętom, oferującego komfortowe warunki zarówno dla ludzi, jak i dla ich czworonożnych przyjaciół.