Program do zarządzania projektami – czy jest niezbędny?

Program do zarządzania projektami służy do harmonogramowania, kontrolowania i zarządzania między innymi budżetem, przydzielaniem zasobów, zarządzania jakością i dokumentacją, zarządzania ryzykiem oraz zarządzania czasem w projektach. Program JIRA – http://jirasolutions.pl/o_jira/zarzadzanie-projektami-i-zadaniami/ – ma przede wszystkim ułatwiać pracę nad dużymi projektami, które są przeważnie prowadzone w zespołach kilkuosobowych. Zazwyczaj takie projekty mają ściśle określone terminy realizacji, stąd tak ważny jest czas ich realizacji. Program znacznie przyspiesza całą strukturę organizacyjną.

Co to jest JIRA?

Jednym z programów do zarządzania projektami jest program JIRA. Jest on zaawansowanym programem, który pozwala na dodawanie i katalogowanie kolejnych zadań w projekcie. JIRA sprawdza się w każdej większej organizacji, gdyż jest uniwersalną platformą biznesową.

Jakie funkcje posiada program JIRA?

Program do zarządzania projektami jakim jest JIRA ma szereg przydatnych funkcji. Dzięki niemu można: usprawnić obieg dokumentów w firmie, tworzyć zbiory informacji, ewidencje, zapewnić odpowiedni przepływ informacji w firmie. JIRA ułatwia też zarządzanie nie tylko projektami, ale też spotkaniami i kalendarzami.

Jakie konkretne działania mogę wykonać w JIRA?

W JIRA mogę przede wszystkim planować konkretne zadania, podzielić się swoimi pomysłami i wiadomościami jakie posiadam. JIRA jest programem do zarządzania projektami, który znacznie ułatwia współpracę z pracownikami. Dla różnych pracowników są określone poszczególne rodzaje dostępów do danych. Ułatwia też realizację projektów poprzez dzielenie się dokumentami i informowanie o postęp nad każdym etapem prac projektowych. Dzięki temu programowi do zarządzania projektami można także weryfikować dokumenty, kontrolować przepływ danych i pracę pracowników.

Jak można ulepszyć JIRA?

Firma zapewnia możliwość konfiguracji JIRA do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Tak specjalnie dedykowany program ułatwi pracę w konkretnej organizacji, która ma swoje potrzeby i cele. Program jest tworzony w oparciu o najnowsze technologie w świecie programowania.

JIRA jako program do zarządzania projektami sprawdzi się w wielu większych organizacjach. Można go z powodzeniem używać w przemyśle, w branży hotelarskiej, bankowości, w branży teleinformatycznej.

Co daje program do zarządzania projektami?

JIRA jak już wspomniano jest bardzo przydatnym, wielozadaniowym programem do zarządzania projektami. Dzięki niemu możliwe są do wykonania następujące operacje:
-zarządzanie dokumentacją,
-zarządzanie zasobami firmy,
-wymiana informacji między pracownikami i działami,
-tworzenie kartoteki pracowników,
-ewidencja zgłoszeń i odpowiednie panele tematyczne,
-zarządzanie projektami i zadaniami.

JIRA umożliwia tworzenie zadań wedle określonych priorytetów z określaniem ich szczegółów, takich jak na przykład data utworzenia. JIRA jest również takim programem do zarządzania projektami, która pozwala na analizę danych poprzez np. tworzenie różnego rodzaju wykresów.