Zmiana oblicza przepływu dokumentacji – integracja systemu JIRA

integracja systemu Jira

Firmowa dokumentacja jest wyjątkowo wrażliwą rzeczą, wymagającą ogromnej staranności, pieczołowitego ewidencjonowania i przygotowywania w każdym z etapów. Nie można tego absolutnie zbagatelizować i konieczne okazuje się właściwe podejście do takich kwestii, jak inteligentna integracja systemu JIRA – http://jirasolutions.pl/uslugi/rozwoj/ – który zmienia całkowicie podejście do komunikacji wewnątrz firmy i sprawia, że nowoczesne technologie stają się jeszcze bardziej dostępne dla nawet niedużych firm. Ograniczenie dokumentacji papierowej jest widoczne w jednostkach administracji publicznej oraz dużych przedsiębiorstwach. Przyszedł wreszcie czas na wdrożenie ich nawet w niedużej działalności gospodarczej!

Problem z papierową dokumentacją

Powszechne są problemy z dokumentacją w formie papierowej. Jej zastosowanie na ogół rodzi poważne problemy i dotyka szerokiego grona przedsiębiorców, którzy mają zwyczajny problem w jej ewidencjonowaniem, przekazywaniem i innymi formami działania. Żeby więc możliwe było skuteczne odpowiedzenie na te wszystkie kwestie, stworzono specjalne rozwiązania w zakresie inteligentnego, cyfrowego obiegu dokumentacji. Wspominana wcześniej integracja systemu JIRA jest jednym ze sposobów na zmianę podejścia do kwestii dokumentacji w chwili obecnej.

Dlaczego warto to wybrać?

Podstawową przyczyną, z powodu której systemy JIRA mają przewagę nad klasyczną formą dokumentacji jest wygoda. Nie trzeba już przesyłać za pomocą tub, wewnętrznych kurierów lub też samodzielnie stert papierów. Wszystkie dokumenty są w formie cyfrowej i przekazywane od razu do miejsca docelowego. Autoryzacja i potwierdzenie przyjęcia dokumentacji są przeprowadzane elektronicznie, wszystko, aby zagwarantować jak najlepsze warunki pracy i ograniczać zaangażowanie fizyczne pracowników w kwestie papierkowej roboty. Do dokumentów mają wszyscy upoważnieni dostęp, mogą je z łatwością przeszukiwać, a w razie konieczności tworzyć ich kopie w autoryzowanej formie papierowej, z fizycznym oznaczeniem katalogowym. Jest to istotna przewaga nad klasyczną dokumentacją, która lubi się zniszczyć, zagubić lub też być niedostępną z różnych, technicznych przyczyn. Te wszystkie ograniczenia udało się wreszcie wyeliminować i zapewnić naprawdę doskonałe warunki dla realizacji działalności biznesowej

Dlaczego to się sprawdza?

Z wielu przyczyn. Przede wszystkim należy wskazać na kwestie funkcjonalne i wygodę, która w tym miejscu nie ulega żadnemu podważeniu. Te technologie są doprawdy świetnie przygotowane, pozwalają na szybki i komfortowy dostęp do wszelkich zasobów informacyjnych przedsiębiorstwa. Każda nowoczesna i szanująca się firma powinna skorzystać z tychże rozwiązań dla jeszcze lepszego kształtowania swojej pozycji na rynku.

Czy to kosztuje wiele?

Absolutnie nie. Kompleksowa integracja systemu JIRA jest prosta, wymagane są jedynie komputery, wolna przestrzeń na serwerze, aby możliwe było rozpoczęcie wdrażania systemu cyfrowej dokumentacji. Tak proste to jeszcze nie było i w ciągu kilku dni obraz „papierkowej” roboty może ulec istotnej zmianie na lepsze.