Wszechstronne oprogramowanie dla sieci sklepów – czy warto?

oprogramowanie dla sieci sklepów

Prowadzenie sieci sklepów to niezwykle odpowiedzialne zadanie, wymagające odpowiedniego podejścia. Mowa tutaj głównie o administracji zasobami magazynu, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie oraz dochodowość. Pomocne okazuje się tutaj rozwiązanie, zaoferowane przez LSI Software S.A.

Zalety posiadania oprogramowania dla firm

Żyjąc w XXI wieku, nie można przejść wręcz obojętnie obok możliwości, jakie oferuje rynek. Coraz nowsze rozwiązania (można by powiedzieć) tylko czekają, aż zostaną zaimplementowane w szerszej działalności. Owo „królowanie” elektroniki sprawiło, iż rozpowszechniło się stosowanie systemów informatycznych w wielu firmach. Wśród profitów można by wymieniać bardzo wiele rzeczy. Najważniejszym atutem jest tutaj jednak ułatwienie uporządkowania zasobów przedsiębiorstwa, jak również zarządzanie nimi. Nie trzeba już męczyć się z tonami papierów, bowiem wszystko znaleźć się może w jednym miejscu – na serwerze. Komputery bowiem stanowią obecnie nierozłączną część życia każdego człowieka. Rozwinięte przedsiębiorstwa informatyczne doskonale zdają sobie z tego sprawę, wyciągając niejako pomocną rękę również w stronę sieci sklepowych. Świetnym przykładem jest tutaj właśnie POSitive Retail i ich oprogramowanie dla sieci sklepów. Co takiego jednak oferuje to rozwiązanie i dlaczego warto z niego skorzystać?

Wszechstronne oprogramowanie dla sieci sklepów

Omawiane rozwiązanie skierowane jest do dużych przedsiębiorstw, obejmujących swoją działalnością wiele sklepów. Nieistotną kwestię stanowi rodzaj sprzedawanych towarów, jak również ich ilość. Zadanie systemu POSitive Retail to pomoc w prowadzeniu firmy sprzedawcom, kierownikom sklepów i sklepu internetowego, szefom dystrybucji oraz centrali sieci. Jest to bardzo dobra recepta na zwielokrotnienie przychodów firmy. Całość uzyskuje się z wykorzystania wydajnych procesorów do automatyzacji procesów oraz analizy konkretnych kwestii. Warto skupić się przez moment na możliwościach, jakie daje system POSitive Retail.

1. Rozwiązania antyfraudowe


Największym zagrożeniem, prowadząc wysoko rozwiniętą działalność, to kwestia kradzieży ważnych informacji oraz włamań do systemu. Nie można bowiem całkowicie zapobiec temu zjawisku, gdyż im więcej pracowników, tym trudniej nad nimi zapanować. W systemie firmy LSI Software, zastosowano zapisywanie każdej aktywności konkretnego użytkownika systemu. Można więc w dowolnym momencie sprawdzić, kto wykonał konkretną czynność w konkretnym czasie. W razie potrzeby zaimplementowano ciągły backup informacji do chmury. Nagrywanie wrażliwych transakcji w lokalach, w których jest ona dokonywana, nie stanowi tutaj żadnego problemu.

2. Wsparcie sprzedaży wielokanałowej


Konsumenci w XXI wieku oczekują stałych cen w obrębie firmy, niezależnie od umiejscowienia danej placówki. W tym momencie z pomocą przychodzi rozwiązanie O2O, a więc Online to Offline. W skrócie – istnieje możliwość zamówienia danego produktu przez internet oraz odebranie go w sklepie stacjonarnym. Sprawa ma się tak samo, jeżeli chodzi o gwarancję, czy też reklamację.

oprogramowanie dla sieci sklepów

3. Centralne zarządzanie cenami


Jak zostało wspomniane we wcześniejszym punkcie, stałe ceny grają bardzo istotną rolę. Warto zadbać, aby rozwiązanie zapewniało niezmienność ich wysokości – niezależnie od placówki oraz oferty internetowej. Dobrym sposobem okazuje się reklama internetowa, przedstawiająca daną zniżkę na konkretny produkt. W ten sposób można bardzo szybko zachęcić klientów do zainteresowania się przedsiębiorstwem. Korekta cen zastosowana w rozwiązaniu POSivite Retail, pozwala na zarządzanie nimi z jednego miejsca. Stanowi to bardzo duży atut dla firmy.

4. Centralny obrót towarowy


Prowadzenie sprzedaży wielokanałowej nie będzie sprawiało problemów, dzięki zastosowaniu zarządzania obrotem towarowym z centrali oraz pełna widoczność zasobów w czasie rzeczywistym. System informatyczny jest bardzo dużym ułatwieniem dla pracownika obsługującego centralę firmy. Może on bowiem zarządzać przepływem towarów, jak również dokonywać przenosin pomiędzy konkretnymi placówkami magazynowymi. Całość dopełnia możliwość podglądania faktur w czasie rzeczywistym.

Prowadzenie sprzedaży wielokanałowej to niesamowicie odważne i trudne do zrealizowania zadanie. Dzięki oprogramowaniu dla sieci sklepów POSitive Retail, całość okazuje się niezwykle prosta i skuteczna. Wystarczy zlecić firmie wykonanie konkretnej kopii dla prowadzonej działalności gospodarczej, by cieszyć się w pełni z uzyskanych możliwości. Niewygórowana cena przemawia dodatkowo za wyborem tego systemu.

Dowiedz się więcej jak wyglądają reklamacje w RTV EURO.