Unikalna metoda na to, by usprawnić zarządzanie w gastronomii

zarządzanie w gastronomii

Jednym z największych wyzwań z jakimi muszą mierzyć się pracownicy i właściciele restauracji jest obsługa dużej ilości klientów w tym samym czasie. To zjawisko jest szczególnie odczuwalne w godzinach szczytu, w weekendy i w czasie świąt ustawowo wolnych od pracy. Nie zmienia to jednak faktu, że prawidłowe funkcjonowanie lokalu jest kluczową kwestią nie tylko w czasie natężonego ruchu. Sprawne działanie takiego miejsca jest zależne od wielu czynników, do których należą choćby zarządzanie pracą na poszczególnych stanowiskach, czy komunikacja, zarówno na linii obsługa- goście, jak i między samymi pracownikami. Na szczęście można ten proces skrócić – http://gastro.pl/nowoczesne-zarzadzanie-gastronomii-sposob-skrocic-czas-obslugi-klienta/.

Nowoczesny zestaw narzędzi pomocnych w prowadzeniu lokalu

Gastro POS to kompletny pakiet oprogramowania pozwalający znacznie usprawnić prowadzenie własnej restauracji, w takim samym stopniu na szczeblu zarządzania, jak i komunikacji między stanowiskami oraz obsługi klienta. Aplikacja współpracuje ze środowiskiem Windows, co ma duży wpływ na łatwość wdrożenia tego rozwiązania w niemalże każdym lokalu. Dodatkową zaletą takiego stanu rzeczy jest dostępność wielu różnych urządzeń nadających się do współpracy z programem, wliczając w to sprzęt mobilny.

Wykorzystanie tego ostatniego jest najprostszą drogą do usprawnienia i przyspieszenia funkcjonowania każdej restauracji. Obsługa korzystająca z takiej pomocy może niemalże całkiem zrezygnować z używania tradycyjnego notesu, zamówienia wprowadzając bezpośrednio do systemu. Taka możliwość eliminuje zupełnie konieczność pozostawania w ciągłym kontakcie z kuchnią czy barem: po odebraniu zamówienia z terminalu serwer kieruje je bezpośrednio do odpowiedniej drukarki, dzięki czemu produkcja otrzymuje informację o zamówieniu już w kilka do kilkunastu sekund od jego przyjęcia, zależnie od wykorzystywanej infrastruktury. W czasie, który kelner normalnie musiałby przeznaczyć na przekazanie informacji na kuchnię, może on na przykład obsłużyć kolejny stolik. Chyba nie trzeba tłumaczyć, jak wielką oszczędność czasu można uzyskać w ten sposób w ciągu całego dnia.

Niezastąpione ułatwienie w zarządzaniu

Gastro POS to również funkcje ułatwiające zarządzanie w gastronomii. Dzięki dostępowi do danych gromadzonych na bieżąco z każdego wykorzystywanego węzła rozliczenie dnia zostaje ułatwione do granic możliwości. Duża ilość dodatkowych opcji pozwala na operacje takie, jak odgórne zarządzanie cenami czy rabatami, dodawanie lub usuwanie pozycji z menu i wiele innych. Program pozwala na tworzenie wielu kont i dysponowania ich uprawnieniami w łatwy sposób, co dodatkowo usprawnia działanie całego systemu: kelnerzy nie mają dostępu do niepotrzebnych im funkcji, dzięki czemu ich przeszkolenie w korzystaniu z aplikacji trwa jeszcze krócej. Wszystkie te uproszczenia sprawiają, że każdy manager czy właściciel może w końcu zająć się tym, co jest tak naprawdę ważne, czyli podnoszeniem jakości świadczonych usług.

Gastro POS to niewątpliwie przyszłość całej branży gastronomicznej. Najlepsi restauratorzy już dawno zobaczyli zalety płynące z wykorzystania tego systemu. Wkrótce każdy będzie chciał skorzystać z tego sposobu na usprawnienie działania lokalu, dlatego nie warto zostawać w tyle.

Zobacz także jak bardzo każdy szef kuchnii potrzebuje eletronicznej wagi kuchennej!