Osuszanie ścian, czyli iniekcja krystaliczna – kiedy warto się na nią zdecydować?

Iniekcja krystaliczna staje się coraz bardziej popularnym sposobem na skuteczne osuszanie budynków. Problem zawilgoconych ścian może pojawić się zarówno w starych, jak i tych całkiem nowych budynkach. Wilgotne ściany powodują, że stają się one słabsze. Ponadto, sprzyjają one rozwojowi grzybów i pleśni. Właśnie dlatego warto stosować iniekcję krystaliczną.
Iniekcja krystaliczna – czyli co?
Osuszanie ścian metodą iniekcji krystalicznej nie wymaga ingerencji w konstrukcję budynku. Metoda ta polega na wstrzykiwaniu wcześniej dobranego preparatu w głąb murów, który w kontakcie z wodą krystalizuje się. W ten sposób pozbywamy się kapilarów, czyli mikrokanalików, które występują w materiałach budowlanych. Iniekcja krystaliczna – https://tbd-kotula.pl/oferta/izolacja-pozioma-metoda-iniekcji/ jest metodą osuszania budynków, którą możemy spróbować wykonać samodzielnie. Może ona jednak sprawić sporo problemów osobom, które ani trochę się na tym nie znają. Z tego względu warto więc postawić na firmę specjalizującą się w takich usługach.
Zalety tego rozwiązania
Jest to przede wszystkim bardzo skuteczny oraz trwały sposób na zwilgocone ściany budynku. Warto również dodać, że iniekcji krystalicznej można poddać ściany różnego rodzaju. Nie ma tutaj znaczenia materiał budulcowy, grubość ścian czy poziom ich zasolenia. Co więcej, stosując tę izolację pozioma eliminujemy koniecznośc ingerencji w fundamenty budynku, dzięki czemu cały proces przebiega szybko i sprawnie. Iniekcja krystaliczna jest również najbardziej ekologiczną metodą na osuszanie ścian.
Ile to kosztuje?
Poszukując w Internecie firm, które wykonują usługę iniekcji krystalicznej, znajdziemy mnóstwo ofert. Nie znajdziemy jednak na ich stronach sztywnego cennika. Dlaczego? Głównie dlatego, że osuszanie ścian z wilgoci wyceniane jest indywidualnie. Wynika to między innymi z faktu, że proces realizacji usługi dopasować należy do stanu budynku. Na tej podstawie kształtuje się więc cena za usługę. Warto jednak dodać, że ta metoda jest stosunkowo tania, w porównaniu do innych sposobów na osuszanie zawilgoconych ścian.
Dodaj komentarz