Metody usuwania żylaków – spraw aby Twoje nogi były piękne

Nieestetycznie wyglądające żylaki spędzają sen z powiek wielu paniom. Z jednej strony psują wygląd nóg, ale kolejną kwestią jest też to, że mogą być bolesne i powodować duży dyskomfort. Bardzo często samodzielne radzenie sobie z tym problemem nie daje zadowalających efektów i to, co pozostaje to leczenie operacyjne lub też usuwanie żylaków za pomocą lasera. Warto też mieć na względzie, że pozostawienie żylaków bez leczenia może prowadzić do licznych powikłań, a w rezultacie problem może się pogłębiać. Jeśli żylaki już się pojawiły zazwyczaj nie ma innego sposobu na ich pozbycie się poza ich całkowitym usunięciem.

Jakie są metody leczenia żylaków? Przeczytaj nasz tekst lub znajdź odpowiedź na to pytanie w tym artykule: http://alfamedycyna.pl/poznaj-metody-leczenia-zylakow/.

Usuwanie żylaków metody – dowiedz się więcej

Jest ich co najmniej kilka, do najpopularniejszych metod operacyjnych należy kriostripping, miniflebektomia oraz stripping. Zasadniczo metody te są do siebie zbliżone poprzez fakt, że do ich zastosowania konieczne są nacięcia chirurgiczne mające na celu dostanie się do chorej żyły. Tak, jak w przypadku każdej operacji, także i przy operacyjnym usuwaniu żylaków mogą pojawić się powikłania, zarówno w konsekwencji samego zabiegu jak i podanego znieczulenia. Powrót do pełnej sprawności musi zająć trochę czasu i trzeba mieć świadomość sporej inwazyjności takich operacji.

Inną metodą jest skleroterapia, która zakłada wstrzyknięcie specjalnej substancji. Ma ona na celu doprowadzenie do zasklepienia się żyły, a w efekcie do zamknięcia jej światła. Ostatnią metodą, która obecnie jest najbardziej popularna, także ze względu na swoją niską inwazyjność, jest laserowa operacja żylaków. Wiązka światła lasera zostaje skierowana na chorą żyłę, aby doprowadzić do jej całkowitego zamknięcia. Ściany naczyń się kurczą, a w efekcie żyła zostaje całkowicie wyłączona z krwiobiegu. Biorąc pod uwagę różne usuwanie żylaków metody te bez użycia narzędzi chirurgicznych oznaczają znacznie krótszą rekonwalescencje, wiążą się z mniejszym ryzykiem, a dają równie dobre rezultaty jak usuwanie żylaków metody typowo operacyjne.

Dlaczego warto wziąć się na poważnie za swoje nogi?

Po pierwsze dlatego, że powiększające się żylaki mogą prowadzić do bardzo widocznego i bolesnego owrzodzenia nóg. O ile mówimy o samych kwestiach kosmetycznych – dla niektórych osób mogą nie być one aż tak ważne, niestety, narastający problem z czasem powoduje liczne problemy zdrowotne. Do takich mogą należeć skurcze, obrzęki, a w konsekwencji nawet problemy z chodzeniem i wykonywaniem codziennych czynności. Do najczęstszych powikłań związanych z posiadaniem żylaków należy też wystąpienie krwotoku czy też choroba zakrzepowo – zatorowa. Oczywiście, można ustrzec się przed powstawaniem żylaków poprzez odpowiednią profilaktykę. Najlepiej unikać stania lub siedzenia w bezruchu przez wiele godzin, a jeśli jesteśmy do tego zmuszeni – warto co jakiś czas poruszać nogami, wykonać kilka niezauważalnych ćwiczeń, rozprostować się, wstać i się przejść albo wręcz odwrotnie – usiąść i odpocząć. Dobrą profilaktyką jest też aktywność sportowa, która poprawia krążenie krwi w całym organizmie.