JIRA co to – co warto wiedzieć na temat tego programu?

JIRA Software to prawdziwa przyszłość. Atlassian oczywiście zaprojektował ten w pełni nowy produkt, szczególnie z myślą o wszystkich zespołach tworzących oprogramowanie. Pamiętał także o swoich najwierniejszych klientach, którzy ogromnie pomogli w rozwoju JIRA. Bez wątpienia można śmiało stwierdzić, że jest to doskonałe narzędzie pracy. Więcej informacji w tekście.

Do kogo jest dedykowane te oprogramowanie?

Szczególnie dedykowane wszystkim programistom. Jak się okazuje, cała ewolucja trwa już od jakiegoś czasu. Ostatnie praktycznie cztery wersje JIRA, przyczyniły się do wprowadzenia całej serii usprawnień. Te z kolei przyczyniły się do lepszej integracji JIRA razem z naszymi ogólnodostępnymi zespołowymi narzędziami do rozwoju oprogramowania. Na przykład w JIRA 6.4 uruchomiono jeszcze dodatkowo Release Hub. To właśnie on pozwala wszystkim zespołom tworzącym oprogramowanie, w bardzo łatwy sposób sprawdzić kondycję oraz stan całkowity właśnie opracowywanej wersji. Bardzo szybko od momentu jego wprowadzenia, Release Hub stał się niewątpliwie najbardziej popularną funkcją w JIRA.

Pytanie, na które warto znać odpowiedź

Na pytanie JIRA co to, bardzo wiele osób nie jest w stanie nic odpowiedzieć. Jednak jego korzenie sięgają przede wszystkim śledzenia rozmaitych błędów oraz zgłoszeń. Wraz jednak z rozwojem techniki, JIRA poważnie ewoluowała. Musi teraz ona sprostać zarówno zespołom tworzącym oprogramowanie, jak i tych, którzy nie mają kompletnie nic z nim wspólnego, jednak muszą współpracować z programistami. Trzeba przyznać, że im bardziej JIRA stawała się narzędziem przeznaczonym dla zespołów nie związanych z oprogramowaniem, tym stawało się oczywiste, że trzeba będzie pokusić się o nowe rozwiązania. Szczególnie takie, które są dostosowane do potrzeb bardzo różnych zespołów. Gdy ktoś pracuje w Jira Software, posiada bowiem ogromną elastyczność. A przede wszystkim możliwości integracji narzędzi dla programistów, jakie wyłącznie mieli do tej pory użytkownicy tego programu. Zupełnie nowe podejście do zarządzania projektami, to rzecz, która najbardziej cechuje obecnie JIRA. Warto to mieć w świadomości i znać odpowiedź na pytanie JIRA co to.