Sytuacja na rynku pracy pośród ludzi sezonowych

Sytuacja na rynku pracy pośród ludzi sezonowych

Nadchodząca zima to ciężki stan dla ludzi, którzy funkcjonują w tak nazywanych „sezonówkach”, czy pracach, jakie można robić tylko przez określony okres w roku. Do robót takich należą między innymi ogrodnictwo, szeroko pojęte budownictwo czy nawet zbieractwo lub odśnieżanie dachów. Osoby takie mają głównie duże problemy ze znalezieniem pracy, w której będą potrafiły przezimować. szkolenia bhp łódź szkolenia ppoż łódź Pozycja na sektorze pracy niestety nie przynależy do pozytywnych.

W grudniu 2011 roku stopa bezrobocia rejestrowanego szkolenia ppoż łódź(czyli dane statystyczne stały określone na podstawie osób odśnieżanie dachów łódź zapisanych w urzędach pracy) wyniosła 12, 5%, co wyniosło o 0, 4 punktu procentowego więcej, niż w listopadzie 2011 roku. Podobna rzecz stanowiła w roku 2010 – grudzień okazał się miesiącem, w jakim zarejestrowano w Polsce 12, 4% ludzi bezrobotnych, więc o 0, 7% więcej niż stanowiło w listopadzie 2010 roku.

Jak wyglądała sytuacja na rynku pracy jeśli idzie o wolne etaty? odśnieżanie dachów Również niezbyt dobrze – w grudniu 2011 roku do urzędów pracy zostało zgłoszonych szkolenia bhp łódź 34, 6 tysiąca wolnych miejsc pracy, zanotowano więc duży spadek w porównaniu do listopada 2011 roku, ponieważ było toż aż o 10, 3 tysiąca mniej, co dało procentowy spadek o 23%. Podobna sprawa była miejsce w 2010 roku, ale tam spadek zgłoszonych wolnych stanowisk pracy wyniósł aż 26% (różnica 16, 5 tysiąca miejsc).

Gdy w takim razie ludzie, którzy działają zawody sezonowe, mają sobie poradzić w zimie? Część z osób, które posiadają umowę o pracę, może skorzystać z zapomogi dla bezrobotnych – przez okres zimowy odbierają kuroniówkę, która daje im niezbyt duże dochody, aczkolwiek zdecydowanie lepiej jest mieć jakąkolwiek gotówkę, niż nie mieć jej w ogóle. Inni próbują zatrudnić się dorywczo jak ochroniarze – w tej dziedzinie dla osób bez licencji ochroniarskiej zarobki nie są zbyt wielkie, jednak często pomagają przetrwać trudny okres zimowy lub przy odśnieżanie dachów łódź tu wymagane często sa uprawnienia, szkolenia ppoż łódź jednak wiele firm wykonuje usługę odśnieżanie dachów bez wymaganych uprawnień.

W każdym razie okres zimy szkolenia ppoż łódź jest dla branż sezonowych niezwykle ciężki, co pokazują statystyki. Wzrasta wtedy bezrobocie, szkolenia bhp łódź wolne miejsca pracy znikają szybko zanim zdążą się pojawić ogłoszenia w urzędach pracy, a pracownicy muszą postarać się jakoś przeżyć, chociaż łatwo niestety nie jest.