Pielęgnacja cery zimą? laserowe usuwanie blizn, rzuć palenie

dsc00025Najbardziej nurtujące podczas pierwszych podrygów zimy staje się pytanie, jak pielęgnować cerę oraz w jaki sposób mróz oddziałuje na naszą skórę. Przebywanie w niskich temperaturach nagminnie naraża skórę na pękanie i wyschnięcie. Większość mężczyzn bagatelizuje objawy zaniedbanej cery, kiedy dla kobiety jest to nieomal ujma na honorze. Pielęgnacja twarzy jest dla nich podstawą zachowania urody.

Wystawiania skóry na ujemne temperatury powietrza to podstawa odmrożeń. W większości przypadków ogranicza się to jedynie do zdrowego zaczerwienienia policzków. Niemniej prawdziwą przyczyną powstawania problemów z cerą jest nie mróz, lecz… ogrzanie skóry! Wchodząc z zimnego dworu do ciepłego pomieszczenia nasza cera doznaje prawdziwego szoku. Naczynka krwionośne zaczynają się gwałtownie rozszerzać i dodatkowo wilgoć zostaje odparowana z głębszej warstwy skóry. W przypadku zaniedbania stosowana jest medycyna estetyczna.

Odzyskanie urody i zdrowia jest możliwe dzięki zastosowaniu lasera, laserowe usuwanie blizn to metoda bardzo popularna. Podjęcie newralgicznych, naturalnych kroków również przyczyni się do utrzymania młodej cery. Zapewnienie odpowiedniego nawilżenia głębokiego skóry. Pierwszy etap polega na odzyskaniu utraconej wody w naszej skórze. Stosowanie kremów nawilżających to podstawa, lecz tutaj uwaga, ponieważ sam krem nie wchłania się na tyle głęboko, aby móc pozwolić na pełne nawilżenie. Naskórek powoduje blokowanie sporej ilości kremu, dlatego wcześniej zaleca się peeling twarzy albo laseroterapię. Poza tym stosowanie witamin C oraz E pozwala na wewnętrzną pielęgnację twarzy. Drugim etapem jest zabezpieczenie naszej twarzy przed dalszą utratą wilgoci. Samo uzupełnienie nie wystarczy, jeśli nie zlikwidujemy problemu wysychania skóry. Do pielęgnacji twarzy doskonale nadają się tłuste kremy – ich gęstość nie pozwala szybko się wchłonąć w skórę, a zarazem warstwa pozwala na osłonę przed ciepłem wysuszającym cerę.

Najbardziej w pielęgnacji twarzy pomoże nam przede wszystkim dieta bogata w witaminy oraz sole mineralne – ich niedobór jest szczególnie wysoki w czasie zimy, kiedy to stawiamy na tłuste jedzenie. Należy pamiętać, iż nałóg nikotynowy niekorzystnie wpływa na skórę. Rzuć palenie Gliwice i bądź witalny.